20% på nesten alle varer ved kjøp av 2!

Ledige stillinger på Gullfunns hovedkontor

Her finner du ledige stillinger ved Gullfunns hovedkontor. Dette er spennende muligheter for deg som ønsker å bidra til vekst og videreutvikling av vår virksomhet. Bli en del av et kompetent, hyggelig og engasjert arbeidsmiljø. Vi gleder oss til å høre fra deg!

Vi søker:

HR & People Operations Manager

Som HR & People Operations Manager i Gullfunn får du en sentral og operativ rolle i HR-teamet. Du jobber tett på butikksjefer, ansatte og Head of HR, og har ansvar for at HR-arbeidet vårt fungerer godt i praksis – hver dag, i hele organisasjonen.

Rollen kombinerer mennesker, struktur og drift. Du får eierskap til hele medarbeiderreisen og er særlig viktig i arbeidet med sykefraværsoppfølging, kvalitet i HR-administrasjonen og støtte til ledere i butikk.

Medarbeiderreise og rekruttering

Du har ansvar for hele rekrutteringsløpet for deltidsstillinger – fra utlysning og utvelgelse til tilbud, kontrakt og oppstart. Du sikrer gode og ryddige prosesser innen onboarding, oppfølging og offboarding, og bidrar til at ansatte får en trygg og profesjonell opplevelse gjennom hele ansettelsesforholdet.

Du veileder butikksjefer i personalplanlegging og bemanning, og bidrar til god kvalitet i bruk av tids- og bemanningssystemer.

HR-administrasjon og systemer

Du har ansvar for strukturert HR-administrasjon i tråd med gjeldende krav til dokumentasjon og GDPR. Du vedlikeholder personalmapper, kontrakter og personaldokumentasjon, og har systemansvar for digitale HR-verktøy.
Du jobber kontinuerlig med å forenkle og forbedre rutiner slik at HR-arbeidet støtter driften på en effektiv og brukervennlig måte.

Lønn og kvalitet

Du bidrar til kvalitetssikring av lønnsgrunnlag før lønnskjøring i samarbeid med Head of HR og lønn/økonomi. Du fanger opp avvik, feil og forbedringsområder, og sørger for ryddige og pålitelige prosesser.

Sykefraværsoppfølging – et kjerneområde i rollen

Du har førstelinjeansvar for oppfølging av sykmeldte ansatte. Dette innebærer tett dialog med butikksjefer, planlegging og gjennomføring av dialogmøter, oppfølging av frister og dokumentasjon, samt kontakt med NAV ved behov.
Du kombinerer tydelighet og omsorg, og jobber aktivt med tidlig innsats og forebygging for å redusere både kort- og langtidssykefravær.

Målet er trygg, rettferdig og profesjonell oppfølging – for både leder og ansatt.

Analyse og forbedring

Du jobber med HR-innsikt og rapportering knyttet til sykefravær, turnover og bemanning. Sammen med Head of HR bruker du data og erfaring til å identifisere mønstre, foreslå forbedringer og videreutvikle HR-praksis i organisasjonen.

Vi ser etter deg som

  • har erfaring fra HR eller People Operations, gjerne i operativ rolle
  • har god forståelse for arbeidsmiljøloven og sykefraværsoppfølging
  • trives med mange kontaktflater og tett samarbeid med ledere
  • jobber strukturert, er detaljfokusert og samtidig trygg i dialog
  • kombinerer varme, tydelighet og løsningsorientert tilnærming

Hos oss får du

  • en rolle med reelt ansvar og stor påvirkning
  • tett samarbeid med Head of HR og butikksjefer
  • en variert hverdag med både mennesker, systemer og forbedringsarbeid
  • mulighet til å sette varige spor i både drift og kultur

Dette er en rolle for deg som ønsker å jobbe operativt med HR og som motiveres av å gjøre hverdagen tryggere, enklere og bedre for både ansatte og ledere.

Lurer du på noe om stillingen?

Ta kontakt med Trude Deleuran, Head of HR på 920 33 936 eller trude.deleuran@gullfunn.no

Kan dette være noe for deg?

Søk på stillingen her!